Výstava výtvarného oboru - online galerie

Publikováno v Nezařazeno

Vážení rodiče, milí příznivci, přátelé umění a naší ZUŠky,

ač žijeme v současné chvíli zcela nepředvídaně v jakémsi zvláštním vakuu a s rozpaky a možná i trochu s obavami očekáváme dění nadcházejícího období, rozhodli jsme se i v těchto dnech uspořádat pro vás a také pro žáky výtvarného oboru výstavu, kterou v tomto období pořádáme každoročně, ač zcela jinak...

Letošní výstava děl žáků proběhne pro naši ZUŠ, ale i pro vás, v nové - nepoznané podobě. Jako již po mnoho předchozích let, měly se v tento čas otevírat dveře Městského muzea a galerie Polička a my měli společně nechat své oči zkoumat umělecký svět našich dětí. Obdivovat jejich um a společně s nimi dychtivě hledat dílo vytvořené právě jimi. Nejméně již třetím rokem se naše "výtvarkářky" odhodlávají vytvořit online galerii. Doba koronavirová přináší tedy i své plody a jedním z nich je připravovaná výstava online, kterou si budete moci prohlédnout z pohodlí svého domova. Galerie bude rozdělena do dvou částí a to na galerii paní učitelky Magdy Jílkové a na galerii paní učitelky Jany Vlčkové. 
Na rozdíl od výstavy v prostorách galerie, kde jsme se vždy snažili vystavit nejlepší práci každého dítěte, v prostorách internetových si dovolujeme z důvodu přehlednosti vystavit pouze reprezentativní vzorek toho nej, co daná skupina během roku vytvořila. Jako tradičně ale i nyní můžeme slíbit, že uvidíte díla napříč všemi věkovými kategoriemi, které náš výtvarný ateliér navštěvují. Počínaje dětmi předškolního věku (4 - 6 let), které navštěvují mezioborový projekt Hrátky s uměním, až po žáky, kteří studují II. stupeň naší školy (až do věku 18 let). Škála a paleta děl bude tedy široká!
Pokud situace dovolí, naleznete i veškerou další tvorbu žáků v prostorách naší školy hned po jejím znovuotevření, případně zamýšlíme jakési „open-air“ setkání žáků celé školy koncem června, kde bude snad také možno shlédnout další díla.

Připravte si tedy doma tu správnou vernisážovou náladu (jednohubky, džus, aj.), vychutnejte si výstavu online spolu s námi a nechte se unést kouzlem barev a fantazie do světa dětí nezatížených našimi dospěláckými starostmi, ani touto zvláštní dobou. Přejeme vám příjemné snění a kochání…

 Krátké úvodní slovo

Galerii prací žáků paní učitelky Magdaleny Jílkové naleznete ZDE

Galerie prací žáků paní učitelky Jany Vlčkové pak ZDE