• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek nebo hip-hopu – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Vynikající výsledky v kraji!

Publikováno v Nezařazeno

Gratulujeme všem našim žákům ke skvělým umístěním v krajských kolech dřevěných dechových, žesťových a bicích nástrojů ve Vysokém Mýtě, které se konaly ve dnech 6. a 7.4.2022.

Ze tříd Šárky a Tomáše Jandlových si 1. místo s postupem vybojovala na zobcovou flétnu Sára Kmošková. Mezi klarinety si pak 1. místo s postupem do celostátního kola a zároveň cenu „Za vynikající interpretaci skladby“ odváží Štěpán Jandl. 1. místo dále získali Jan Pávek a Ivan Tišl, 2. místem ve své kategorii byla oceněna Tereza Přívětivá. Mezi saxofony si 1. místo vysoutěžila Anna Šafářová.
Z flétnové třídy Lenky Kojecké získala 1. místo s postupem Šárka Roušarová, kterou na klavír doprovodila Helena Kadidlová – ta navíc získala ocenění za „Mimořádnou klavírní spolupráci“. Anna Andrlíková a Daniela Kastnerová si pak z Vysokého Mýta odvážejí 2. místa.
Z žesťové třídy Štěpána Kudely si 1. místo s postupem vybojovala Marie Klimešová ve hře na hornu. Samuel Šafář ve hře na trubku pak získal 3. místo. 
Taktéž 1. místo si vybubnoval Kryštof Rokos ze třídy bicích nástrojů Jana Jovbaka.
Děkujeme všem výše uvedeným pedagogům a v neposlední řadě se sluší poděkovat Ivě Komárkové a Gabriele Vraspírové Vorbové za klavírní spolupráci, Kateřině Grubhofferové pak za přípravu Helenky Kadidlové. 
Gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v Praze!
 20220407 141716 01 20220407 134208 01
20220407 150031 01 Maruska
277911651 343877881104524 2511984724268204577 n WhatsApp Image 2022 04 06 at 18.06.43
IMG 20220407 WA0017 01