• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

 • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
 • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
  Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
 • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
  Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Nezařazeno

ZUŠ Open 2023

Publikováno v Nezařazeno

Také letos se připojujeme k celorepublikové akci základních uměleckých škol s názvem ZUŠ Open, v jejímž rámci se nejprve můžete přijít podívat na Závěrečné a absolventské představení tanečního oboru. To se koná 1. 6. 2023 od 18 hodin v Tylově domě.
V sobotu 3. 6. 2023 pak od 18 hodin oteveřeme brány školy dokořán a vy se tam můžete těšit na bohatý program jak v sále, tak na zahradě školy, kde se kromě nejrůznějších hudebních těles představí také naši tanečníci. Zároveň jsou připraveny workshopy literárně-dramatického a výtvarného oboru a výstava prací našich výtvarníků.

Až tedy budete v sobotu večer korzovat městem, nezapomeňte přibrzdit také u nás - ZUŠka bude OPEN!

ZUS Open 2023 page 0001  tanecni obor final oprava total final page 0001

Hledáme novou posilu!

Publikováno v Nezařazeno

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička      
vyhlašuje výběrové řízení na pozici pedagog hudebního oboru

Studijní zaměření:

 • hra na kytaru           

Předpoklady uchazeče:

 • splnění kvalifikačních předpokladů dle zákona č. 563/ 2004 Sb. (Konzervatoř, VŠ; právní bezúhonnost; zdravotní způsobilost)
 • flexibilita, spolehlivost
 • předpoklady pro práci s dětmi a v pracovním kolektivu – nadšení a zájem o práci s dětmi
 • zájem o další osobnostní rozvoj a touha po dalším vzdělávání v oblasti umění a pedagogiky
 • pedagogická praxe a alespoň částečná znalost práce na PC výhodou nikoli podmínkou

Nabízíme:   

 • částečný pracovní úvazek s možností dalšího rozšíření s nástupem od 1. 9. 2023
 • práci v příjemném a přátelském kolektivu nevelké ZUŠ nesoucí jméno velikána
 • podporu v dalším sebevzdělávání
 • finanční ohodnocení dle platných tarifů spolu s benefity 

Obsah výběrového řízení:

 • ústní pohovor s uchazečem
 • pedagogický výstup 


Motivační dopis (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně strukturovaného životopisu, kopie dokladu o odborné a pedagogické způsobilosti a praxe zašlete nejpozději do 12. 6. 2023
na
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. případně na adresu školy.


MgA. Gabriela Vraspírová Vorbová, ředitelka školy

Svitavské komoření 2023

Publikováno v Nezařazeno

Další skvělé výsledky našich žáků! 😊
Ve Svitavách se ve dnech 20. až 22. 5. 2023 konala celostátní soutěžní přehlídka Svitavské komoření 2023, na kterou se vypravila početná výprava našich žáků. A zadařilo se jim opravdu skvěle!
Zlaté pásmo si odváží:
🥇 KlariSax - Ondřej Jandl a Anna Šafářová (klarinet + saxofon)
🥇 Tři Klatři - Štěpán Jandl, Ivan Tišl a Jan Pávek (klarinety)
🥇 Trio Půlka s tečkou - Štěpán Jandl, Marie Anna Chroustovská (klarinety) a Adéla Nguyen (klavír - ze třídy I. Komárkové)
🏆 Štěpán Jandl pak ještě získal "Zvláštní ocenění poroty za celkově vyzrálý hudební projev"
🥇 Trio - Šárka Roušarová, Daniela Kastnerová (flétny) a Helena Kadidlová (klavír - ze třídy K. Grubhofferové)
Stříbrné pásmo:
🥈 Trio příčných fléten ve složení Anna Andrlíková, Šárka Roušarová a Julie Jelínková (ze třídy M. Dvořákové) 
🥈 Houslový kvartet Čtyřlístek - Sára Vraspírová, Johana Jelínková, Zuzana Stodolová a Barbora Kleinová
Bronzové pásmo:
 🥉 Barokní trio ve složení Viktorie Zahradníková, Madeleine Grace Hilliard (housle) a Julie Kavanová (klavír - ze třídy I. Komárkové)
Výše uvedené soubory připravili manželé Jandlovi (klarinety), Lenka Kojecká (flétny) a Alena Kincová (housle), kterým děkujeme! 
 
Svitavské Komoření housle2 
fletny

MenART 2023/2024

Publikováno v Nezařazeno

Skvělá zpráva! Klarinetista Štěpán Jandl se stal vybraným stipendistou akademie MenART pro příští školní rok. 
MenART je roční stipendijní program určený dětem nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory – výraznými osobnostmi české umělecké scény. Letos byl do programu poprvé začleněn i klarinet a Štěpánovi se podařilo zaujmout mentora tohoto nástroje, jímž je doc. MgA. Irvin Venyš, Ph.D. - pedagog HAMU v Praze a od loňského roku i ředitel Nadace Bohuslava Martinů.

Přejeme Štěpánovi v následujícím roce hodně zážitků, nových přátel a nasbírané inspirace!

Stepan Jandl

Přijímací řízení pro školní rok 2023/2024

Publikováno v Nezařazeno

Vážení zájemci o studium na naší škole, 
přijímací zkoušky pro školní rok 2023/2024 budou probíhat v těchto termínech:

Hudební obor: (v budově ZUŠ, Čsl. armády 347)
15. 5. -  17. 5. 2023 (čas si zvolíte v online přihlášce)
12. 6. - 14. 6. 2023 (čas si zvolíte v online přihlášce)

Výtvarný obor: (v budově ZUŠ, Čsl. armády 347)
15. 5. 2023 (16 - 18 hod.) - pro děti, které 1. 9. 2023 nedovrší 7 let (přípravné studium)
17. 5. 2023 (16 - 18 hod.) - pro zájemce, kterým 1. 9. 2023 bude 7 a více let
12. 6. 2023 (16 - 18 hod.) - pro děti, které 1. 9. 2023 nedovrší 7 let (přípravné studium)
14. 6. 2023 (16 - 18 hod.) - pro zájemce, kterým 1. 9. 2023 bude 7 a více let

Taneční obor: (taneční sály ZŠ Na Lukách)
15. 5. 2023 (16 hod.) 
13. 6. 2023 (16 hod.)

Literárně-dramatický obor: (taneční sály ZŠ Na Lukách)
16. 5. 2023 (16 hod.)
22. 6. 2023 (17 hod.)

Prosíme o vyplnění ONLINE PŘIHLÁŠKY, kde si zároveň (v případě hudebního oboru) zvolíte datum a čas, který Vám nejlépe vyhovuje. Bez toho není možné zkoušky vykonat! V případě zájmu o studium ve více oborech je nutné vyplnit přihlášku každý obor zvlášť! 

Nastudujte si prosím obecné informace k přijímacím zkouškám. Zde naleznete obecná kritéria, průběh zkoušek a také popis a rozsah domácích výtvarných prací, které jsou ke zkouškám potřeba. V případě dalších dotazů kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přijímací zkoušky do projektu Hrátky s uměním proběhnou v září 2023, ještě před koncem školního roku však také bude spuštěna online přihláška. Sledujte prosím webové stránky školy. 

Těšíme se na malé talenty!  

Naši žáci na MBM

Publikováno v Nezařazeno

V letošním ročníku soutěžní přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů, kterou naše škola pořádala ve dnech 25. - 27. 4. 2023, se sešlo 224 přihlášených účastníků hudební části přehlídky a dorazilo nám 57 soutěžních výtvarných prací. A mezi soutěžícími z celé republiky se objevili také naši žáci hudebního a výtvarného oboru, kteří se opravdu neztratili!
 
🥇Zlaté pásmo získali:
- Jolana Klimešová ve hře na housle (ze třídy Aleny Kincové)
- Helena Kadidlová v klavírní části přehlídky (ped. vedení Kateřina Grubhofferová)
- Michaela Cihlářová jak v sólové hře na klavír, tak také společně s Anetou Mlynářovou ve čtyřruční hře (ped. vedení Gabriela Vraspírová Vorbová a Kateřina Grubhofferová)
🥈 Stříbrné pásmo obdržela Anna Hamanová (ze třídy Kateřiny Grubhofferové)
🥉 Bronzová pásma pak vybojovali klavíristé
- Adéla Nguyen a Julie Kavanová (ped. vedení Iva Komárková)
- Ondřej Ptáček (pod vedením Petra Kašpara)
 
🎨Naši výtvarníci pak obsadili kompletní stupně vítězů v kategorii mladších žáků do 10 let. Zlaté pásmo získala Jozefína Jánová, stříbrné již jednou zmiňovaná Jolana Klimešová a bronzové pásmo si odnáší Ondřej Varga.
Mezi staršími žáky pak bral zlato Matěj Martinů a bronzové pásmo připadlo Barboře Češkové.
Všem výše uvedeným gratulujeme a děkujeme také jejich pedagogům za přípravu.
 
V příštím ročníku přehlídky se budeme těšit na zpěváky, hráče na dechové nástroje a tanečníky!

Velký úspěch našich souborů v celostátním kole!

Publikováno v Nezařazeno

V Liberci se konalo ústřední kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, kterého se v pátek 21. 4. 2023 zúčastnily také 2 soubory z naší školy.

Trio dvou příčných fléten s klavírem ve složení Šárka Roušarová, Daniela Kastnerová a Helena Kadidlová získalo ve své kategorii 2. cenu 🥈
Zatímco holky měly štěstí na jednu z nejméně početně obsazených kategorií, klarinetové trio Tři Klatři ve složení Štěpán Jandl, Ivan Tišl a Jan Pávek se ocitlo v opačné situaci a utkalo se tak v jedné z nejobsazenějších kategorií s dalšími 13 soubory. Jestli se toho kluci zalekli? Ani omylem! Odváží si z Liberce 1. místo jako nejlepší klarinetový soubor s věkovým průměrem do 13 let v ČR! 🥇

Všem gratulujeme a děkujeme také jejich pedagogům - Lence Kojecké, Kateřině Grubhofferové a manželům Jandlovým.

vsichni diplomy optimized