• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Výuka od 24. 4. 2023

Publikováno v Nezařazeno

Vážení rodiče,
z důvodu organizace 13. ročníku celostátní přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů 2023, kterou naše škola pořádá, probíhá v následujícím týdnu výuka následovně:

24. 4. 2023 výuka probíhá řádně ve všech oborech dle platných rozvrhů (kromě dopoledních Hrátek s uměním)
25. - 27. 4. 2023 výuka tanečního a literárně dramatického oboru v tanečních sálech při ZŠ Na Lukách probíhá normálně dle platných rozvrhů.
25. - 27. 4. 2023 z důvodu rozehrávání účastníků přehlídky v prostorách ZUŠ, Čsl. armády 347 a práci vyučujících na organizaci přehlídky NEPROBÍHÁ  výuka hudebního a výtvarného oboru.
28. 4. 2023 ředitelské volno /stěhování a úklidové práce po přehlídce/
Náhradou výuky je návštěva přehlídky a výstavy výtvarných prací v Tylově domě a závěrečného Koncertu nejlepších účastníků přehlídky, který proběhne ve čtvrtek 27. 4. 2023 v 18 hodin ve velkém sále Tylova domu.

Děkujeme za pochopení a srdečně zveme k návštěvě přehlídky, která se těší velké oblibě mezi profesionální uměleckou veřejností v rámci celé České republiky.
         
MgA. Gabriela Vraspírová Vorbová, ředitelka školy