• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Zahájení školního roku 2023/2024

Publikováno v Nezařazeno

Domluva rozvrhu individuální výuky hudebního oboru: pondělí 4. 9. 2023, 13 - 16 hod, budova ZUŠ

Paní učitelka Martina Kerhartová (zobcová flétna) bude domlouvat rozvrh v úterý 5. 9. 2023 od 14.45 do 18 hodin.
Pedagogové František Tóth (kytara), Lukáš Müller (bicí) a Ondřej Vyhnalík (bicí) budou k dispozici na domluvu rozvrhů ve středu 6. 9. 2023 od 13 do 16 hodin. 
Vendula Boštíková (housle) bude domlouvat rozvrh ve čtvrtek 7. 9. 2023 od 13 do 16 hodin.
Ondřej Čada (klarinet, saxofon) bude k dispozici pro domluvu rozvrhů v pátek 8. 9. 2023 od 13 do 16 hodin. 

Jméno pedagoga, do jehož třídy je Vaše dítě přiřazeno, zjistíte na seznamech, jež budou  vyvěšeny v budově školy, popř. po přihlášení do elektronické žákovské knížky ZDE. Přístupy do elektronické žákovské knížky nově přijatých žáků (EŽK) byly vygenerovány na emailové adresy, zadané na přihláškách. Pokud máte problém s přihlášením, napište prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zápis do jednotlivých skupin předmětu Hudební nauka bude probíhat online přes elektronickou žákovskou knížku od soboty 2. 9. 2023 od 8 hod. do pondělí 4. 9. 2023 12 hod. 

Domluva rozvrhů výtvarného oboru: registrace do jednotlivých skupin online od od soboty 2. 9. 2023 od 8 hod. do pondělí 4. 9. 2023 12 hod, poté osobně v pondělí 4. 9. 2023 od 13 do 16 hod. ve výtvarném atelieru v budově ZUŠ. 

Rozvrhy hromadných předmětů budou zveřejněny v pátek 1. 9. 2023 (v případě, že budeme mít k dispozici rozvrhy ze všech základních škol). 

Literárně-dramatický obor - Informační schůzka pro nově přijaté žáky proběhne v pondělí 4. 9. 2023 v 16 hod v učebně LDO ZŠ Na Lukách, ostatní žáci LDO pak v 16.30 tamtéž. 

Taneční obor - Informační schůzka tanečního oboru pro nově přijaté žáky a žáky přípravné taneční výchovy - pondělí 4 .9. 2023 v 16 hodin, taneční sály ZŠ Na Lukách. 

Domluvy rozvrhů tanečního oboru 1.- 4. roč. 15.30, 5.- 7 r. + II.st. 14.30, taneční sály ZŠ Na Lukách. 

 

Informační schůzka a přijímací řízení do projektu Hrátky s uměním - středa 6. 9. 2023 v 16 hod, sál ZUŠ. Prosíme o vyplnění online přihlášky

Zahájení