• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Prosincové akce

Publikováno v Nezařazeno

Dovolte, abychom vás pozvali na spoustu předvánočních akcí, koncertů a představení, které pro vás chystáme. Mezi ty úplně první patří již tradiční koncert k narozeninám Bohuslava Martinů s názvem "BM a MY", který se koná 6. 12. 2023 od 17 hodin v malém sále Tylova domu.
A hned den poté, 7. 12. 2023, se na naše žáky (a také na žáky varhanního oddělení ZUŠ Svitavy) můžete přijít podívat do Kostela sv. Jakuba, kde pro Vás od 18 hodin chystáme Adventní koncert. Snad vás vystoupení v těchto krásných prostorách příjemně naladí na nastávající svátky vánoční.
V dalším týdnu pro Vás pak chystáme tradiční Vánoční koncert, a to konkrétně 12. 12. 2023 od 17 hodin ve velkém sále Tylova domu. 
18. 12. 2023 od 18 hodin v sále ZUŠ vystoupí naši žáci  na Vánočním koncertíku - předvánoční akci plnou vánočních melodií. 
Svůj kamínek do mozaiky předvánočních představení chystají také naši tanečníci. Pro velký ohlas z minulých let si pro Vás připravili hned dvojici tanečních představení s názvem "Čas vánoční", a to konkrétně 19. a 20. 12. 2023 od 18 hodin ve velkém sále Tylova domu. 
    BM A MY 2023        ADVENTNI KONCERT
    Vanocni koncert        Vanocni koncertik
                             tanecni predstaveni 2 compressed page 0001