• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Přijímací řízení pro školní rok 2024/2025

Publikováno v Nezařazeno

Vážení zájemci o studium na naší škole, 
přijímací zkoušky pro školní rok 2024/2025 budou probíhat v těchto termínech:

Hudební obor: (v budově ZUŠ, Čsl. armády 347)
13. 5. - 15. 5. 2024 (čas si zvolíte v online přihlášce)
17. 6. - 19. 6. 2024 (čas si zvolíte v online přihlášce)

Výtvarný obor: (v budově ZUŠ, Čsl. armády 347)
13. 5. 2024 (16-18 hod.) - pro děti, které 1. 9. 2024 nedovrší 7 let (přípravné studium)
15. 5. 2024 (16-18 hod.) - pro zájemce, kterým 1. 9. 2024 bude 7 a více let
17. 6. 2024 (16-18 hod.) - pro děti, které 1. 9. 2024 nedovrší 7 let (přípravné studium)
19. 6. 2024 (16-18 hod.) - pro zájemce, kterým 1. 9. 2024 bude 7 a více let

Taneční obor: (taneční sály ZŠ Na Lukách)
13. 5. 2024 (17 hod.) 
17. 6. 2024 (17 hod.)

Literárně-dramatický obor: (taneční sály ZŠ Na Lukách)
14. 5. 2024 (16 hod.)
20. 6. 2024 (16 hod.)

Prosíme o vyplnění ONLINE PŘIHLÁŠKY, kde si zároveň (v případě hudebního oboru) zvolíte datum a čas, který Vám nejlépe vyhovuje. Bez toho není možné zkoušky vykonat! V případě zájmu o studium ve více oborech je nutné vyplnit přihlášku každý obor zvlášť! 

Nastudujte si prosím obecné informace k přijímacím zkouškám. Zde naleznete obecná kritéria, průběh zkoušek a také popis a rozsah domácích výtvarných prací, které jsou ke zkouškám potřeba. 

Přijímací řízení do projektu Hrátky s uměním proběhnou na začátku měsíce září. Online přihlášky budou spuštěny v průběhu srpna. Sledujte prosím webové stránky. 

Těšíme se na malé talenty!  

p. prijimacky 2024