• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek, moderního, jazzového nebo i streetdance tance – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Svitavské komoření 2024

Publikováno v Nezařazeno

Ve dnech 14. - 17. 5. 2024 se ve Svitavách konala celostátní soutěžní přehlídka Svitavské komoření 2024. V kategorii smyčcových nástrojů získalo houslové kvarteto Čtyřlístek ve složení Sára Vraspírová, Johana Jelínková, Barbora Kleinová a Zuzana Stodolová (ze třídy Jany Báčové)🥈stříbrné pásmo.

Do kategorie dřevěných dechových nástrojů se z naší školy vypravily do Svitav 3 flétnové soubory, klarinetové kvinteto se bohužel soutěže nemohlo zúčastnit z důvodu nemoci jednoho z členů. Nicméně klarinety rozhodně nezůstaly zkrátka – 🥇zlaté pásmo si v nejmladší kategorii skvělým výkonem vysoutěžilo duo Kráska a zvířátko ve složení Sára Kmošková a Kája Hrnčíř ze třídy Šárky a Tomáše Jandlových.
Taktéž🥇zlaté pásmo získalo flétnové duo Sedmikrásky – Šárka Roušarová a Anna Andrlíková + navíc zvláštní ocenění za krásný flétnový zvuk.
🥈Stříbro si odváží Flétnová vířivka smíchu ve složení Tereza Boštíková, Linda Jiskrová, Veronika Jílková a Marie Andrlíková.
🥉A bronzové pásmo v nejmladší kategorii získalo trio Veselí tygříci - Jana Dalíková, Tereza Cacková a Václav Jílek. Všechny flétnové soubory připravila paní učitelka Lenka Kojecká.
Gratulujeme!
k1  sk2  Obrazek WhatsApp 2024 05 18 v 10.03.26 ff163340
 
k2